fbpx
PL

Komórki macierzyste – terapia

Opis zabiegu

horizontal_dash

Niezwykłe, zbawienne działanie komórek macierzystych to jedno z największych odkryć nowoczesnej medycyny, w tym również medycyny estetycznej. Ich unikalność wynika ze zdolności do samoodnawiania się i przebudowy w inne komórki, z których składa się nasz organizm, w tym między innymi w komórki tkanki skóry, mięśni czy kości. Uczestniczą one w regeneracji tkanek, doskonale rozpoznając uszkodzenia i naprawiając je. Obecnie komórki macierzyste wykorzystuje w terapii ponad 70 różnorodnych schorzeń.

Komórki macierzyste znajdują się w organizmie każdego człowieka – w skórze, krwi, tkance tłuszczowej i mięśniowej. Terapia komórkami macierzystymi pozwala zniwelować ryzyko reakcji alergicznych i podrażnień, ponieważ pochodzą one z własnego organizmu pacjenta. W przeciwieństwie do metod z udziałem wielu specjalistycznych preparatów, ten rodzaj terapii jest całkowicie bezpieczny W Centrum Medycznym RevitaLife wykorzystuje się komórki pobierane z tkanki tłuszczowej po uprzednim poddaniu pobranego materiału specjalnemu przygotowaniu. Sam proces pobrania nie jest uciążliwy dla Pacjentów i umożliwia opuszczenie kliniki bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu. Jednocześnie, zastosowanie komórek macierzystych w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej pozwala na osiągnięcie doskonałych rezultatów bez podejmowania wysoce inwazyjnych, a nawet operacyjnych procedur.

Szczegóły zabiegu

horizontal_dash_white

Komórki macierzyste znajdują zastosowanie w:

– walce z procesami starzenia się skóry,
– usuwaniu blizn i terapiach regeneracyjnych,
– leczeniu łysienia,
– likwidacji przebarwień,
– zabiegach zwiększających elastyczność skóry.

Odmładzanie komórkami macierzystymi 

Wykorzystanie komórek macierzystych w walce z procesami starzenia się skóry jest niezwykle skuteczne. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne już po miesiącu od przeprowadzenia terapii. Następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa elastyczności skóry, znikają tzw. „chomiki”, czyli opadające policzki, dochodzi do redukcji przebarwień i rozszerzonych porów skóry. Zabieg pozwala cofnąć czas nawet o kilkanaście lat! Co ważne, w większości przypadków nie wymaga powtórzenia. Przeprowadzenie serii zabiegów może okazać się potrzebne, jeżeli celem terapii jest zredukowanie bardzo zaawansowanych zmian. Kolejnego zabiegu nie powinno się wykonywać wcześniej, niż po upływie 12 miesięcy.

chirurgia_pL

Efekty zabiegu

• Wygładzenie zmarszczek i bruzd,
• Zwiększenie jędrności i elastyczności skóry,
• Redukcja blizn i przebarwień,
• Rozświetlenie skóry,
• Likwidacja cieni pod oczami,
• Modelowanie kształtu i owalu twarzy,
• Kompleksowe odmładzanie – rekonstrukcja tkanek wewnętrznych.

Leczenie nadmiernego wypadania włosów

Terapia komórkami macierzystymi to jedna z najskuteczniejszych metod nieinwazyjnego leczenia nadmiernego wypadania włosów. Podane drogą iniekcji komórki macierzyste pobudzają skórę głowy i wzrost włosa. Mają zdolność wpływania nie tylko na uśpione cebulki włosów, ale również wywoływania powstawania nowych. Co ważne, w wyniku zabiegu dochodzi również do odbudowy naczyń krwionośnych w miejscu zabiegu, dzięki czemu zwiększa się odżywienie i dotlenienie mieszków włosowych, a nowe włosy rosną szybciej i są mocniejsze.

Zobacz całą ofertę RevitaLife

horizontal_dash
dermato_e

Medycyna Estetyczna

ginekologia

Ginekologia

profesjonalne_kosmetyki

Kosmetyki Profesjonalne

fotki_badania

Badania

Wybierz Pasję i Profesjonalizm

horizontal_dash
Zamknij Menu