fbpx
PL

Peelingi medyczne

Opis zabiegu

horizontal_dash

Peelingi chemiczne polegają na miejscowym nakładaniu na powierzchnię skóry preparatów, których działanie polega na powodowaniu różnego stopnia urazu naskórka i skóry właściwej. Efektem zastosowania peelingów, który pojawia się praktycznie natychmiast po zastosowaniu preparatu, jest  częściowe złuszczanie i ścieńczenie skóry. Długoterminowymi skutkami działania peelingu są odbudowa i regeneracja skóry, redukcja przebarwień i innych defektów skóry takich jak blizny, rozstępy, czy trądzik, spłycenie powierzchownych zmarszczek, nawilżenie i odżywienie skóry, poprawa jej jędrności i elastyczności. Preparat dobiera się w zależności od dominującego problemu, który chcemy skorygować. Istotny jest również typ skóry, tryb życia danej osoby i jej oczekiwania.

Szczegóły zabiegu

horizontal_dash_white

Najczęściej wykorzystywane rodzaje peelingów to zabiegi z wykorzystaniem kwasów owocowych, między innymi kwasu migdałowego, pirogronowego, glikolowego należących do alfa-hydroksykwasów, oraz kwasu salicylowego należącego do beta-hydroksykwasów, kwasu trójchlorooctowego (TCA), kwas ferulowego oraz roztworu Jessnera. Peeling migdałowy można wykonywać przez cały rok, pozostałych nie wykonuje się latem, ponieważ po peelingu skóra staje się bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych i mogą na niej powstawać przebarwienia.

Metoda jest prosta, mało inwazyjna i bezpieczna. Po zabiegu, w zależności od głębokości peelingu, na skórze pojawić się może zaczerwienienie i obrzęk, pacjent może odczuwać delikatne pieczenie i większe napięcie tkanek. Kilka dni po zabiegu skóra zaczyna się intensywnie złuszczać. Czas utrzymywania się tych objawów i ich intensywność zależą od głębokości peelingu. Ważne, aby po zabiegu chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych i stosować kremy z filtrem UV.

Efekt działania peelingu jest wyraźnie widoczny już po pierwszym zabiegu, jednak dla pełnego efektu powinno się wykonać od 4 do 6 zabiegów w odstępach od 2 do 4 tygodni w zależności od typu skóry i rodzaju peelingu.

chirurgia_pL

Działanie peelingów:

  • poprawa kondycji skóry twarzy, szyi, dekoltu i grzbietów dłoni,
  • poprawa stanu skóry tłustej poprzez zmniejszenie łojotoku i odblokowanie porów,
  • usuwanie blizn, przebarwień i zmian potrądzikowych,
  • odmłodzenie i rozjaśnienie skóry twarzy, szyi, dekoltu i grzbietów dłoni,
  • redukcja objawów fotostarzenia skóry,
  • zmniejszenie nasilenia trądziku,
  • redukcja drobnych zmarszczek,
  • ujędrnienie skóry i poprawa jej elastyczności,
  • profilaktyka starzenia się skóry.

Zobacz całą ofertę RevitaLife

horizontal_dash
dermato_e

Medycyna Estetyczna

ginekologia

Ginekologia

profesjonalne_kosmetyki

Kosmetyki Profesjonalne

fotki_badania

Badania

Wybierz Pasję i Profesjonalizm

horizontal_dash
Zamknij Menu