fbpx
PL

Lipoliza iniekcyjna

Opis zabiegu

horizontal_dash

Lipoliza iniekcyjna (intralipoterapia) to nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki, pozwalająca na walkę z lokalnie usytuowanym nadmiarem tkanki tłuszczowej, zwłaszcza z tym, który nie poddaje się redukcji nawet pomimo treningu czy restrykcyjnej diety.  Zabieg pomaga osiągnąć wymarzoną sylwetkę bez użycia skalpela – unikając znacznie poważniejszych ingerencji jak np. liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Nowoczesna metoda uznawana jest obecnie za najbezpieczniejszy zabieg modelujący. Nie wymusza długiej rekonwalescencji i w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków, warto jednak pamiętać, że nie jest to sposób na walkę z otyłością – lipoliza to zabieg dedykowany dla osób o prawidłowej masie ciała lub z niewielką nadwagą, u których nastąpiło nagromadzenie tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach.

Wskazaniami do zabiegu są miejscowe otłuszczenia – nadmiary tkanki tłuszczowej na brzuchu, pośladkach, udach (tzw. bryczesy), biodrach, w okolicy kolan, ramion, fałdki na plecach, na karku lub obecność podwójnego podbródka. Lipoliza iniekcyjna pozwala również walczyć z problemem ginekomastii, czyli przerostu sutka u mężczyzn (po uprzednim badaniu USG sutka i ocenie składu tkankowego).

Intralipoterapia polega na precyzyjnym podaniu preparatu – Aqualyx lub Prostolane – bezpośrednio w wybrane miejsca. Podczas zabiegu dokonywane są 1-3 wkłucia w zależności od techniki i miejsca poddawanego terapii. Preparat z  łatwością przenika przez błony komórkowe do ich wnętrza, po wniknięciu powodując rozkład nagromadzonych w komórkach tłuszczowych trójglicerydów. W wyniku działania preparatu powstają lipoproteiny, które są transportowane do wątroby, gdzie następuje ich ostateczny rozkład i przygotowanie do wydalenia z organizmu.

Aqualyx to nowoczesny preparat, zawierający mieszankę fosfatydylocholiny – substancji naturalnie występującej w naszym organizmie, wykorzystywanej w medycynie do redukcji lipidów, oraz detergentów takich jak deoksycholan sodu, inicjujących proces rozpuszczania tłuszczu i niszczących błonę komórek.

Dzięki innowacyjności preparatu zabieg jest bezbolesny i bezpieczny, a jednocześnie pozwala osiągnąć szybsze i lepsze rezultaty.

Szczegóły zabiegu

horizontal_dash_white

Zabieg trwa około 15 minut. W miejscu przeprowadzenia zabiegu może pojawić się zaczerwienie, uczucie swędzenia i pieczenia – czasem również siniaki czy niewielki obrzęk. Są to jednak całkowicie naturalne objawy, a po przeprowadzonej terapii Pacjent może powrócić do regularnej aktywności.

Pierwsze efekty lipolizy są widoczne już po 2 – 4 tygodniach od przeprowadzenia terapii. W przypadku niewielkich złogów Pacjentom wystarczy niekiedy przeprowadzenie zaledwie jednego zabiegu, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Najczęściej jednak konieczne jest wykonanie serii od 2 do 6 zabiegów w odstępach 2- 4 tygodni.  Aby wzmocnić działanie terapii, warto zadbać również o odpowiednie żywienie – tzn. przejść na dietę niskotłuszczową, i ewentualną regularną aktywność fizyczną.

Z zabiegu nie mogą korzystać Pacjenci uczuleni na którykolwiek ze składników preparatu (m.in. na soję), Pacjentki w ciąży lub w trakcie laktacji, a także osoby cierpiące na cukrzycę, ostre choroby nerek lub wątroby oraz zaburzenia krzepliwości krwi.

chirurgia_pL

Efekty zabiegu

  • redukcja tkanki tłuszczowej i utrata do kilku centymetrów w obwodzie w miejscu iniekcji;
  • poprawa metabolizmu komórek skóry;
  • poprawa mikrokrążenia;
  • stymulacja regeneracji skóry;
  • zwiększenie odżywienia skóry.

Zobacz całą ofertę RevitaLife

horizontal_dash
dermato_e

Medycyna Estetyczna

ginekologia

Ginekologia

profesjonalne_kosmetyki

Kosmetyki Profesjonalne

fotki_badania

Badania

Wybierz Pasję i Profesjonalizm

horizontal_dash
Zamknij Menu