fbpx
PL

Leczenie trądziku – masz wiele możliwości

Opis zabiegu

horizontal_dash

Trądzik to jeden z najczęściej występujących problemów dermatologicznych. Według statystyk, w czasie dorastania dotyka około 75% populacji, jednak problem ten dotyczyć może osób w każdym wieku. W trakcie dojrzewania trądzik jest związany ze zmianami hormonalnymi. Na jego wystąpienie u osób dorosłych ma wpływ zła dieta, przemęczenie, stres, zaburzenia hormonalne.

Trądzik związany jest z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych. Zdrowa skóra również produkuje łój, jednak jego ilość jest niewielka, swobodnie dociera on do powierzchni skóry i zapewnia jej odpowiednie natłuszczenie i nawilżenie. Nadmierne wydzielanie łoju, tzw. łojotok, prowadzi do zaczopowania przewodów wyprowadzających łój na powierzchnię skóry, co skutkuje pojawieniem się zaskórników, krost i torbieli. U osób cierpiących na trądzik często dochodzi do nadmiernego namnożenia bakterii stanowiących skórną florę fizjologiczną, najczęściej bakterii Propionibacterium acnes, które mogą powodować stan zapalny w obrębie zmian – stają się one obrzęknięte, bolesne i zaczerwienione.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele rozwiązań wspomagających walkę z tym trudnym do opanowania schorzeniem. Leczenie trądziku jest niezwykle istotne, ponieważ nieleczony może doprowadzić do powstania trwałych, szpecących zmian, m.in. przebarwień czy blizn potrądzikowych. Terapia jest długotrwała i wymaga wiele poświęcenia i samodyscypliny ze strony Pacjenta, jednak odpowiednio prowadzona ma ogromną szansę powodzenia.

Celem terapii jest

horizontal_dash_white

– poprawa wyglądu i kondycji skóry,
– odblokowanie porów i ich obkurczenie,
– redukcja lub złagodzenie zmian skórnych,
– zmniejszenie stanu zapalnego poprzez działanie antybakteryjne.

chirurgia_pL

Dostępne metody leczenia

Zobacz całą ofertę RevitaLife

horizontal_dash
dermato_e

Medycyna Estetyczna

ginekologia

Ginekologia

profesjonalne_kosmetyki

Kosmetyki Profesjonalne

fotki_badania

Badania

Wybierz Pasję i Profesjonalizm

horizontal_dash
Zamknij Menu