fbpx
PL

Laserowe leczenie blizn i rozstępów

Szczegóły zabiegu

horizontal_dash

Blizny powstają na skutek uszkodzenia skóry: mechanicznego, po zabiegach, czy też pozapalnego, a ich tworzenie się to naturalny proces związany z gojeniem, podczas którego tkanka łączna zastępuje pełnowartościową skórę. Proces dojrzewania blizny może potrwać od 12 do 24 miesięcy, kiedy w miejscu zranienia dochodzi do stopniowego gromadzenia włókien kolagenowych, zmiany barwy blizny, a w niektórych przypadkach do wyrównania jej powierzchni. Jednak przebieg tego procesu i jego ostateczny efekt zależy wielu czynników, m.in. od rodzaju uszkodzenia, jego wielkości i rejonu ciała, w którym powstało, od wieku pacjenta, stanu jego skóry czy naturalnych zdolności jego organizmu do regeneracji i odbudowy.

Rozstępy, które pojawiają się na naszym ciele są również swojego rodzaju bliznami – ich też możemy się skutecznie pozbyć.

Dodatkowe informacje

horizontal_dash_white

Blizny mogą stanowić duże obciążenie, zarówno pod względem estetycznym, jak i psychicznym, powodując z jednej strony dyskomfort, a drugiej nawet wykluczenie społeczne. Największym problemem dla Pacjentów są blizny umiejscowione na twarzy oraz często odsłanianych partiach ciała – na szyi, dekolcie, ramionach czy rękach. W wielu przypadkach nawet bardzo dobre kosmetyki i doskonale wykonany makijaż nie wystarczą do ich ukrycia, a powszechnie dostępne zabiegi kosmetyczne okazują się zbyt łagodne do ich redukcji. W świecie ceniącym nieskazitelną, gładką skórę bardzo trudno poradzić sobie bez zastosowania bardziej zaawansowanych metod, które może zaoferować medycyna estetyczna.

Wybór metody usuwania blizny zależy w dużym stopniu od typu blizny i jej parametrów.

chirurgia_pL

Zobacz całą ofertę RevitaLife

horizontal_dash
dermato_e

Medycyna Estetyczna

ginekologia

Ginekologia

profesjonalne_kosmetyki

Kosmetyki Profesjonalne

fotki_badania

Badania

Wybierz Pasję i Profesjonalizm

horizontal_dash
Zamknij Menu