fbpx
PL

Korekcja uśmiechu dziąsłowego

horizontal_dash

Uśmiech dziąsłowy, inaczej gummy smile, to uśmiech, w trakcie którego dochodzi do nadmiernego  odsłonięcia dziąseł – co najmniej 3mm. Dochodzi do zaburzenia proporcji pomiędzy strefą zębów (strefa biała), a strefą dziąseł (strefa czerwona), zęby wydają się optycznie mniejsze, a uśmiech mniej atrakcyjny.

Uśmiech dziąsłowy można korygować za pomocą iniekcji z toksyny botulinowej. Botoks podawany jest w okolicę skrzydełek nosa, w miejsce, w którym znajdują się mięśnie nadmiernie unoszące wargę górną.  Podanie toksyny powoduje rozluźnienie mięśni i ich nieznaczne osłabienie, dzięki czemu podczas uśmiechania się nie dochodzi do nadmiernego ich skurczu i odsłonięcia dziąseł.

Dodatkowe informacje

horizontal_dash_white

Zabieg jest bezpieczny i praktycznie nie pozostawia śladów. Podczas wykonywania iniekcji może być odczuwany niewielki dyskomfort,  jednak można go uniknąć poprzez zastosowanie znieczulenia w postaci kremu. Korekcja uśmiechu dziąsłowego botoksem utrzymuje się najczęściej przez 5 do 8 miesięcy i wymaga powtarzania celem utrzymania pożądanego efektu.

chirurgia_pL

Zobacz całą ofertę RevitaLife

horizontal_dash
dermato_e

Medycyna Estetyczna

ginekologia

Ginekologia

profesjonalne_kosmetyki

Kosmetyki Profesjonalne

fotki_badania

Badania

Wybierz Pasję i Profesjonalizm

horizontal_dash
Zamknij Menu