fbpx
PL

Cellulit

Opis zabiegu

horizontal_dash

Cellulit, czyli tzw. „pomarańczowa skórka” to powszechny problem, dotykający ponad 80% kobiet na całym świecie, w tym również wiele osób młodych. I chociaż można śmiało powiedzieć, że współcześnie normą jest właśnie posiadanie cellulitu, a nie jego brak, to u wielu ludzi schorzenie to powoduje kompleksy, obniżenie samooceny i poczucia atrakcyjności – w końcu pogorszenie komfortu życia.

Cellulit dotyka najczęściej takich partii ciała, jak uda, pośladki i brzuch, pojawia się również na ramionach. Zmiany pojawiają się w postaci nieregularnych zgrubień i guzków podskórnych, a widoczne gołym okiem „nierówności” w rzeczywistości tworzą łączące się komórki tłuszczowe, tzw. „zraziki tłuszczowe”. Ta nieprawidłowość tkanki łącznej spowodowana jest niedostatecznym wydalaniem końcowych produktów przemiany materii na skutek wadliwego przepływu krwi i limfy w organizmie. Niestety, cellulit wykazuje tendencję do pogłębiania stopnia zaawansowania, a zmiany w późnym stadium mogą nawet stać się dla Pacjenta bolesne.

Wśród przyczyn powstawania cellulitu wymienia się przede wszystkim niewłaściwą dietę i brak ruchu, jednak na proces ten wpływ ma również bardzo wiele indywidualnych uwarunkowań i schorzeń, a problem dotyka również osoby szczupłe i dbające o aktywność fizyczną. Powstawaniu cellulitu sprzyja między innymi niewłaściwa gospodarka hormonalna, zaburzenia krążenia (również te wynikające z noszenia zbyt obcisłych ubrań), zaburzenia trawienia, niedoczynność tarczycy, choroby wątroby i nerek, gwałtowne zmiany wagi, schorzenia ginekologiczne, choroby jelit czy pozostawanie pod wpływem stresu. U wielu Pacjentów powstawanie cellulitu związane jest z uwarunkowaniami genetycznymi.

Zdrowa, zbilansowana dieta, właściwe nawodnienie organizmu i uprawianie sportu często okazują się niewystarczające, by uchronić się przed cellulitem, a powszechnie dostępne na rynku kosmetyki i suplementy w przypadku wielu Pacjentów nie wykazują zadowalającej skuteczności. Mając świadomość, jak ważną rolę w codziennym życiu odgrywa nasz wygląd i związane z tym samopoczucie i komfort, w klinice RevitaLife Medical Clinic oferujemy naszym Gościom zróżnicowane metody walki z cellulitem, pozwalające na zredukowanie powstałych zmian i zapobieganie nowym, doceniając przy tym istotne znaczenie profilaktyki – czyli dbania o siebie o swoje zdrowie na co dzień!

Dodatkowe informacje

horizontal_dash_white

Na podstawie kompleksowego wywiadu z Pacjentem nasi eksperci pomogą dobrać optymalną metodę leczenia, zapewniającą widoczne i długofalowe rezultaty. Zachęcamy do umówienia wizyty z jednym z naszych specjalistów!

chirurgia_pL

Dostępne metody redukcji cellulitu

  • Mezoterapia igłowa
  • Endermologia
  • Skoncetrowane ultradźwięki (HIFU, SonoQueen)

Zobacz całą ofertę RevitaLife

horizontal_dash
dermato_e

Medycyna Estetyczna

ginekologia

Ginekologia

profesjonalne_kosmetyki

Kosmetyki Profesjonalne

fotki_badania

Badania

Wybierz Pasję i Profesjonalizm

horizontal_dash
Zamknij Menu