fbpx
PL
Pielęgnacja włosów wiosną – jak mieć gęste i zdrowe włosy?

Pielęgnacja włosów wiosną – jak mieć gęste i zdrowe włosy?

Wiosenne przesilenie potrafi wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie, ale także zdrowie i urodę. Osłabiony organizm często alarmuje nas poprzez kondycję naszej cery, paznokci a także włosów. Osoby, które borykają się z wypadaniem włosów, właśnie wiosną zauważają jeszcze większe osłabienie kosmyków. Jak skutecznie zatrzymać wypadanie włosów? Jak je zagęścić i nadać im zdrowy wygląd na wiosnę? Sprawdzamy!

Osocze bogatopłytkowe skóry głowy a gęste włosy

Powody wypadania włosów są różne – czasami są to czynniki genetyczne (podłoże androgenowe) lub hormonalne. Często jednak wypadanie włosów jest efektem naszego stylu życia (stres, osłabienie organizmu, niezdrowa dieta) oraz stylizacji włosów (częste farbowanie włosów, regularna stylizacja włosów prostownicą lub lokówką). Takim osobom szczególnie polecamy zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Polega on na pobraniu krwi Pacjenta i odwirowaniu z niej osocza bogatego w płytki krwi i czynniki wzrostu. Następnie ostrzykuje się nim skórę głowy metodą mezoterapii. Taki zabieg doskonale odżywia włosy, wzmacnia ich cebulki i pobudza wzrost nowych kosmyków. Po zastosowaniu osocza bogatopłytkowego włosy nabierają objętości, blasku, przestają nadmiernie wypadać.

Żeby zabieg przyniósł szybsze i jeszcze lepsze efekty, w klinice RevitaLife stosujemy nową technologię HD PRP Angel System, w której osocze stężone jest ok. 7-krotnie bardziej niż w tradycyjnej metodzie. Dzięki temu terapia wymaga zdecydowanie mniejszej liczby powtórzeń w serii i jest bardziej efektywna.

Mezoterapia igłowa skóry głowy a wypadanie włosów

Mezoterapia to zabieg, który umożliwia wprowadzenie koktajlu bogatego w substancje aktywne, peptydy i witaminy, bezpośrednio pod skórę głowy. Dzięki temu zabieg jest bardzo skuteczny – dostarcza substancje tam, gdzie są najbardziej potrzebne. W RevitaLife polecamy Pacjentom mezoterapię preparatem peptydowym Dr CYJ Hair Filler. Zawiera on aż 7 różnych peptydów i kwas hialuronowy. Jego innowacyjna technologia sprawia, że substancje działają jeszcze przez okres 14 dni od momentu aplikacji, dzięki czemu uwalniają się stopniowo i działają długotrwale. Efekty mezoterapii skóry głowy to: pobudzone krążenie i ukrwienie skóry głowy, co sprzyja zahamowaniu wypadania włosów, rewitalizacji mieszków włosowych i pojawianiu się nowych kosmyków (tzw. baby hair).

Mezoterapia skóry głowy jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga zastosowania znieczulenia. W przeciwieństwie do tradycyjnej mezoterapii zabieg preparatem DR CYJ Hair Filler  nie wymaga tak dużej liczby wkłuć ze względu na mocną koncentrację preparatu.

Suplementy diety na włosy – jakie wybrać?

Zazwyczaj sama suplementacja nie rozwiąże problemu słabych i wypadających włosów. Działa natomiast wspomagająco i pozwala utrwalić efekty zabiegów na skórę głowy i włosy. Wybierając suplementy dla włosów, warto sięgać po cynk, witaminy z grupy B, witaminy A, C, E, biotynę. Warto jednak pamiętać, że suplementy w formie tabletek mają słabą przyswajalność – w wyniku procesów metabolicznych nasz organizm korzysta zaledwie z 10% substancji zawartych w kapsułkach. Trzeba je długo stosować, żeby zobaczyć efekty. Z tego względu w RevitaLife polecamy kroplówki witaminowe. Substancje w nich zawarte trafiają bezpośrednio do krwioobiegu, dzięki czemu natychmiast dostarczają organizmowi mikro- i makroelementy poprawiające kondycję włosów.
Dowiedz się więcej o kroplówkach witaminowych.

Androgenowe wypadanie włosów – jak je wyleczyć?

Łysienie androgenowe (mające podłoże genetyczne) jeszcze do niedawna było bardzo trudne do wyleczenia. Współczesna medycyna estetyczna pozwala jednak na zahamowanie wypadania włosów i pobudzić cebulki włosów do wzrostu – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. W RevitaLife Pacjentom z łysieniem androgenowym polecamy zabieg Regenera Activa, który opiera się na przeszczepie komórek u Pacjenta, który jest jednocześnie ich dawcą i biorcą. Terapia trwa zaledwie 30 minut. Polega na pobraniu niewielkiego wycinka skóry z okolicy karku (o średnicy 2,5mm co umożliwia samoistne wygojenie rany). Z pobranego materiału lekarz izoluje komórki progenitorowe, macierzyste i czynniki wzrostu. Powstała zawiesina wstrzykiwana jest w skórę głowy – w tym momencie w organizmie Pacjenta rozpoczynają się  procesy naprawcze. Co ważne, zabieg wykonywany jest tylko raz i może być powtórzony po 2-3 latach w celu zapobiegania dalszej utracie włosów.

Nie wiesz jaki zabieg będzie najlepszy dla Twoich włosów? Zadzwoń: 539333777 lub napisz: rejestracja@revitalife.pl i dowiedz się więcej o zabiegach przeciw wypadaniu włosów, ich cenach oraz dostępnych terminach.

Zamknij Menu