fbpx
PL
Mocne, zdrowe i gęste włosy – który zabieg jest odpowiedni dla mnie?

Mocne, zdrowe i gęste włosy – który zabieg jest odpowiedni dla mnie?

Aktualnie na rynku medycyny estetycznej istnieje wiele możliwości osiągania efektu pięknych i zdrowych włosów. W artykule tym zostały przedstawione wybrane terapie, dzięki którym można osiągnąć spektakularne efekty. Ważne jest aby dobrać odpowiednią terapię dla danego pacjenta, ponieważ każdy problem z włosami może mieć inne podłoże. Dobrze zdiagnozowana przyczyna to pierwszy krok do sukcesu, kolejnym jest dobranie odpowiedniej terapii.

Największym problemem z włosami jest ich utrata. Łysienie może powstawać z różnych przyczyn takich jak, stres, niedobory witaminowe czy problemy hormonalne. Łysienie androgenowe, czyli na tle hormonalnym, to jedna z najczęstszych przyczyn utraty włosów i dotyka ono aż 70% mężczyzn oraz 40% kobiet.

Badania wykazują, że jest to spowodowane wrażliwością mieszków włosów na androgeny, w tym przypadku na testosteron, a dokładniej na jego pochodną dihydrotestosteron (DHT). Pomimo faktu, iż jest to męski hormon, to również może występować w nadmiarze u kobiet, u których utrata włosów warunkowana jest także przez otyłość, antykoncepcję hormonalną i niedoczynność tarczycy.

Androgeny odgrywają niezwykle ważną rolę w organizmie mężczyzny. Odpowiadają za pracę gruczołów łojowych, potowych, wpływają na libido oraz stymulują wzrost włosów na twarzy. Co ciekawe jednocześnie powstrzymują wzrost włosów na skroniach i wierzchołku głowy, jest to tak zwany ,,paradoks androgenny’’. Z tego też powodu u mężczyzn łysienie głównie występuje w tych częściach głowy i w ten sposób powstają ,,zakola’’. U kobiet natomiast jest to rozproszone przerzedzenie włosów na szczycie głowy, które nie prowadzi do całkowitego wyłysienia.

Nowatorskim sposobem na zwalczanie łysienia androgenowego zarówno u kobiet jak i u mężczyzn jest zabieg Regenera Activa.  System ten opiera się na przeszczepie komórek umożliwiających regenerację tkanek. Terapia ta wykorzystuje autologiczny przeszczep komórek od pacjenta, który jest jednocześnie ich dawcą i biorcą. Taki zabieg jest niezwykle krótki i prosty. Składa się z trzech etapów, a całość trwa około 30 minut. Początkowo pobierany jest niewielki wycinek skóry w znieczulonej okolicy karku, są to tylko od 1 do 3 biopsji o średnicy 2,5mm, co umożliwia samoistne zagojenie się miejsca przeszczepu. Następnie z pobranego materiału lekarz wyizoluje komórki progenitorowe, macierzyste oraz czynniki wzrostu. Otrzymana zawiesina zostaje podana w skórę głowy metodą mezoterapii w okolice mieszków włosowych, co umożliwi rozpoczęcie procesów naprawczych. Technika jest oparta na badaniach klinicznych, które wykazują wysoką koncentrację uzyskanych komórek, dzięki czemu możliwa jest regeneracja tkanek i odrost włosów.

Zabieg wykonywany jest tylko raz i może być powtarzany po 2-3 latach w celu zapobiegania dalszej utracie włosów.

Inną metodą walki z wypadaniem włosów jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. W odróżnieniu od wcześniej omawianej terapii, łysienie w tym przypadku nie musi mieć podłoża androgenowego. Może być spowodowane stresem, czy chwilowym osłabieniem organizmu. Metodę tą można wykorzystać również w przypadku zwykłego osłabienia włosów, zniszczenia ich koloryzacją, stylizacją, a także w przypadku utraty ich elastyczności i blasku.

Zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta i odwirowaniu z niej osocza bogatego w płytki krwi oraz czynniki wzrostu, a następnie ostrzyknięciu skóry metodą mezoterapii. Poprawia się ukrwienie skóry głowy, które stymuluje wzrost nowych włosów. Dochodzi do znacznego zahamowania procesu wypadania włosów przy jednoczesnym odżywieniu i wzmocnieniu ich cebulek. Dzięki temu włosy nabierają blasku i objętości.  Zabieg ten został udoskonalony w technologii HD PRP Angel System, w której osocze stężone jest około siedmiokrotnie bardziej niż w tradycyjnej metodzie . Urządzenie odwirowuje krew do momentu, aż uzyska wystarczająco duże stężenie płytek potrzebne do osiągnięcia optymalnych efektów. Dzięki temu zabieg ten w przypadku skóry głowy wymaga mniejszej ilości powtórzeń w serii. Jest on też dużo bardziej efektywny, niż tradycyjny zabieg z wykorzystaniem osocza. Ponadto system ten zaopatrzony jest w jednorazowy, sterylny zestaw dla każdego pacjenta, który gwarantuje mu bezpieczeństwo.

PRP Angel System stosuje się również na skórę twarzy, szyi, dekoltu, czy dłoni w celu regeneracji i poprawy jędrności, a także w ginekologii.

Kolejnym sposobem na zdrowe włosy są różnego rodzaje mezoterapie w postaci koktajli witaminowych, peptydowych, bogatych w substancje aktywne.

Jednym z najlepszych preparatów peptydowych jest Dr. CYJ Hair Filler. Ten innowacyjny preparat zawierający w swoim składzie siedem różnych peptydów i kwas hialuronowy, opracowany został w technologii, w której substancje działają jeszcze przez 14 dni od momentu aplikacji. Dzięki temu substancje aktywne dostarczane są skórze stopniowo i długotrwale.

Jedne peptydy zawarte w preparacie działają na zasadzie pobudzenia angiogenezy w mieszkach włosowych, stymulacji wzrostu włosa i  zahamowaniu apoptozy, inne aktywują wzrost włosa poprzez białka Wnt, pobudzenie komórek macierzystych i namnożenie keratynocytów, a jeszcze inne działają poprzez zablokowanie wpływu DHT zatrzymując w ten sposób wypadanie włosów. W preparacie występuje jeszcze Oligopeptyd-71, który ma zdolność przywracania utraconej pigmentacji włosa oraz tworzenia nowych włosów.

Efektem działania preparatu jest więc pobudzenie krążenia i poprawa ukrwienia skóry głowy, rewitalizacja mieszków włosowych, przyspieszenie odrostu włosów oraz pohamowanie ich wypadania.

Pojedynczy zabieg trwa niecałe 30 minut i jest prawie bezbolesny, nie wymaga zastosowania znieczulenia. W przeciwieństwie do tradycyjnej mezoterapii podawany jest za pomocą mniejszej ilości wkłuć ze względu na niewielką ilość mocno skoncentrowanego preparatu.

Do osiągnięcia optymalnych efektów zalecana jest seria 4 zabiegów wykonywanych w odstępach co 2 tygodnie. Już po pierwszym zabiegu wypadanie włosów jest zahamowane, natomiast kolejne zabiegi stymulują wzrost nowych włosów, zagęszczają je i pogrubiają. Serię zabiegową należy powtórzyć po roku.

Terapia wskazana jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet i może być stosowana ze względu na różne przyczyny wypadania i osłabienia kondycji włosów.

Innym preparatem działającym na regenerację włosów jest produkt Dermaheal HL zawierający w swoim składzie, aż 56 różnych składników aktywnych takich jak: witaminy, minerały, aminokwasy, kwasy nukleinowe, czynniki redukujące i peptydy biomimetyczne. Poprawia on mikrokrążenie, nawilża i odżywia skórę głowy, stymuluje i regeneruje cebulki włosów oraz zapobiega ich wypadaniu.

Seria zabiegowa obejmuje około 4-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 1-2 tygodni według zaleceń lekarza.

Świetną terapią uzupełniającą do każdej wyżej opisanej metody są kroplówki witaminowe. Dzięki nim dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych mikro i makroelementów do prawidłowej budowy i wzrostu włosa. Taka suplementacja dożylna jest dużo bardziej skuteczna niż suplementy w postaci tabletek, które mają słabą przyswajalność. Substancje z kroplówki trafiają w 100% do krwiobiegu i mogą spełniać swoje funkcje poprawiające kondycję naszych włosów.

Zamknij Menu