fbpx
PL
Komórki macierzyste – zdrowie, które masz w sobie

Komórki macierzyste – zdrowie, które masz w sobie

Najnowocześniejsze terapie medyczne takie jak: terapia komórkami macierzystymi, wysokostężonym osoczem Angel System, kwasem hialuronowym oraz terapie dożylne w tym ozonoterapia, pozwalają na skuteczne leczenie stawów, mięśni, więzadeł, chrząstki oraz ścięgien. Działają wspomagająco na wszystkie procesy naprawcze w organizmie, niektóre mają też działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

W zależności od schorzenia, lekarz dobiera najlepszą dla pacjenta terapię, tak aby jej działanie było najskuteczniejsze i dało jak najszybszą ulgę. Dziś chcielibyśmy skupić się na prawdziwym przełomie – terapii komórkami macierzystymi wykorzystywanymi w leczeniu schorzeń ortopedycznych.

Komórki macierzyste – Adivive

W przypadku urazu mięśni, więzadeł, chrząstki stawowej, w różnego rodzaju schorzeniach stawów, a także przy złamaniach w przypadku braku zrostu, rewelacyjnie sprawdzi się właśnie terapia komórkami macierzystymi.

Dotychczas przeszczepianie komórek macierzystych wykorzystywane było najczęściej w medycynie estetycznej. To doskonała metoda na poprawię owalu twarzy, uwypuklenie widoczność mięśni oraz poprawy jędrności pośladków.

Dziś komórki macierzyste pozyskiwane bezpośrednio od pacjenta można świetnie wykorzystać także w leczeniu chorób zwyrodnieniowych. Innowacyjna metoda przy użyciu sprzętu Adivive i Celltibator to prawdziwy przełom w leczeniu tych schorzeń. Systemy te pozwalają odseparować młody, najbardziej wartościowy, tłuszcz, który możemy wykorzystać do przeszczepu lub pozyskać z niego komórki macierzyste.

Komórki macierzyste mają zdolność do powielania oraz różnicowania w komórki wyspecjalizowane, jak komórki chrząstki, kości, ścięgien, mięśni, więzadeł i tłuszczu. Tym samym są w stanie zastąpić uszkodzone komórki danej tkanki. Wytwarzają także substancje aktywne biologicznie, które przyczyniają się do zmniejszenia dolegliwości bólowych tkanek, a także przyciągają inne komórki pomocne w ich regeneracji.

komorka-macierzysta-revitalife-warszawa
Komórki macierzyste w medycynie regeneracyjnej – możliwości przekształcania

 

Komórki macierzyste można skutecznie wyizolować z różnych tkanek naszego organizmu. Najlepszym ich źródłem jest jednak tkanka tłuszczowa, która przede wszystkim ze względu na dużą dostępność i łatwość izolacji oraz zawartą w niej wysoką liczbę komórek macierzystych (ich liczba w tkance tłuszczowej jest nawet kilkadziesiąt razy większa niż w szpiku kostnym), daje nieskończone możliwości w medycynie regeneracyjnej.

Technologia Adivive i wykorzystanie urządzenia Celtibator pozwalają stworzyć innowacyjną metodę, dzięki której możemy wyselekcjonować tylko najbardziej wartościowe komórki macierzyste o największej zdolności regeneracji. Otrzymany eliksir to naturalny i bezpieczny sposób na uzyskanie zaskakujących efektów leczenia już po jednym zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

W pierwszej fazie zabiegu lekarz ortopeda podaje miejscowe znieczulenie, a następnie pobiera tkankę tłuszczową za pomocą strzykawki z kaniulą. Kolejnym etapem jest umieszczenie pobranego materiału w specjalnym separatorze komórkowym Adivive, gdzie dochodzi do selektywnego oddzielenia najlepszego tłuszczu. Do tak przygotowanej próbki dodawany jest związek zwany kolagenazą, który ma za zadanie zniszczenie komórek tłuszczowych i odseparowanie komórek macierzystych. Cały ten proces przebiega w urządzeniu – Celtibator, które jest czymś w rodzaju specjalnego podgrzewacza. Tak pozyskane komórki macierzyste wstrzykiwane są pacjentowi w zmienione chorobowo miejsce.

Prawdziwy przełom

Pozyskiwanie komórek macierzystych od pacjenta, uważane jest za przełom w medycynie. Eksperci są zgodni, że ta metoda pomoże szybko i skutecznie leczyć wiele schorzeń, które dotychczas wymagały wielomiesięcznej terapii lub nawet ingerencji chirurgicznej. Komórki macierzyste i regeneracyjne coraz częściej wykorzystuje się do leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów, urazów ścięgien i więzadeł w medycynie sportowej oraz chirurgii rekonstrukcyjnej.

Zabieg Adivive zawsze jest poprzedzony konsultacją lekarską i badaniem pacjenta, konieczne jest także wykonanie badań laboratoryjnych. Bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta jest dla nas zawsze priorytetem.

Zastosowanie: 

  • urazy mięśni, więzadeł i chrząstki stawowej
  • schorzenia stawów kolanowych i biodrowych
  • schorzenia stawów skokowych i stopy
  • urazy stawu barkowego i łokciowego
  • brak zrostu po złamaniach (stawy rzekome).

 

Aby dowiedzieć się więcej o zabiegu lub umówić się na wizytę skontaktuj się z naszą Rejestracją: +48 539 333 777 lub napisz: rejestracja@revitalife.pl

Zamknij Menu