fbpx
PL
Dye-VL sposób na przebarwienia, naczynka i fotostarzenie!

Dye-VL sposób na przebarwienia, naczynka i fotostarzenie!

Po lecie spora liczba pacjentów boryka się z problemem przesuszonej skóry, przebarwień, wzmożonego rumienia czy nawet nowo powstałych naczynek. Najczęściej defekty te możemy zaobserwować na takich obszarach jak twarz, szyja, dekolt czy dłonie, ponieważ są one najbardziej narażone na ekspozycję promieni słonecznych. Częściej niedoskonałości pogłębiają się u osób, które już wcześniej zmagały się z tego rodzaju problemami, natomiast mogą pojawiać się również po raz pierwszy, szczególnie u osób stosujących terapie hormonalne, kobiet w ciąży lub osób zażywających leki światłoczułe. Dlatego bardzo ważne jest, aby zawsze podczas ekspozycji na słońce pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV. Jeśli zaś ktoś z Was zapomniał o smarowaniu 50tką może być spokojny – mamy sposób na powstałe przebarwienia!

W momencie kiedy przebarwienie już się pojawiło z ratunkiem może nam przyjść medycyna estetyczna i liczne zabiegi laserowe. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń przeznaczonych do redukcji przebarwień, zamykania naczynek, likwidacji rumienia i trądziku różowatego oraz poprawiających kondycję naszej skóry. Dla laika wybranie odpowiedniego zabiegu może być nie lada wyzwaniem. Z tego powodu zawsze zalecamy konsultację lekarską lub kosmetologiczną w celu dobrania najlepszego zabiegu do danej skóry i problemu.

Platforma laserowa Alma Harmony posiada w swoim zestawie głowicę Dye-VL, która jest w stanie poradzić sobie z wieloma problemami jednocześnie. Dzieje się tak, ponieważ Dye-VL nie jest laserem o konkretnej długości fali, natomiast jest źródłem wąskopasmowego pulsacyjnego światła. Koncentruje światło w wąskim zakresie ponieważ, wykorzystuje serię trzech filtrów. Energia z przedziału 500-600nm przekazywana jest selektywnie i ukierunkowana na barwnik. Takim barwnikiem jest głównie hemoglobina zawarta w krwi ale także i melanina w skórze.

Przebarwienie jest to miejscowe nagromadzenie melaniny w naszej skórze. Działanie na nie głowicą Dye-VL prowadzi do termicznego zniszczenia nagromadzonej melaniny. Przebarwienie początkowo robi się ciemniejsze, a następnie stopniowo wchłania się, wyłuszcza i zanika.

W przypadku rumienia i naczynek działamy na hemoglobinę. Termiczne zamknięcie naczynek skutkuje ich zniknięciem.

Dye-VL łączy w sobie laser i IPL. W technologii tej została połączona wysoka energia z krótkim czasem impulsu, dzięki czemu zniwelowane zostało ryzyko wystąpienia skutków ubocznych przy zwiększeniu skuteczności.

Dodatkowo głowica podczas zabiegu stymuluje naszą skórę do głębokiej przebudowy. Światło wywołuje mikrouszkodzenia w skórze nie uszkadzając jej z zewnątrz. Dzięki temu pobudzona zostaje produkcja nowego kolagenu i elastyny, a pacjent nie potrzebuje okresu długiej rekonwalescencji.

Efekty często widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast większość pacjentów potrzebuje wykonania serii zabiegowej. Ilość zabiegów zależna jest od obszaru ciała oraz stopnia zaawansowania problemu. Najczęściej zalecanych jest około 4-6 zabiegów w odstępach co 3-4 tygodnie.

Jeżeli ktoś boryka się zarówno z przebarwieniami jak i rumieniem, naczynkami i fotostarzeniem skóry to zabieg ten jest strzałem w dziesiątkę. Oczywiście można zastosować go również jeżeli mamy do czynienia tylko z jednym z wyżej wymienionych problemów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach, cenach oraz dostępnych terminach skontaktuj się z naszą Rejestracją: 539 333 777 lub napisz: rejestracja@revitalife.pl

Zamknij Menu