fbpx
PL
8 najczęstszych błędów w zimowej pielęgnacji skóry!

8 najczęstszych błędów w zimowej pielęgnacji skóry!

Zima to szczególnie trudny okres dla skóry. Nawet, jeżeli nasza cera nie jest szczególnie wrażliwa i podatna na podrażnienia, niska temperatura, wiatr czy powracający smog dają się jej mocno we znaki. Dodatkowe nawilżenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów? Sprawdźcie, czy na pewno wiecie, jak należy zadbać o cerę w tym okresie. Przygotowaliśmy dla Was listę najczęstszych błędów w zimowej pielęgnacji.

1. Wybór odpowiednich preparatów
Chociaż zima trwa w najlepsze, na Waszej łazienkowej półce wciąż króluje ulubiony lekki krem nawilżający na dzień? Nawet, jeżeli w wakacje doskonale się sprawdza, nie oznacza to, że sprosta wymaganiom trudnych zimowych miesięcy.
Jakiego kremu należy więc poszukiwać? Jak podpowiadają eksperci, odpowiednią ochronę przed niskimi temperaturami zapewnią kremy odbudowujące. Poszukujmy tych z dobroczynnymi składnikami: lipidami, ceramidami i kwasem hialuronowym.

2. Nawilżanie – nigdy na ostatnią chwilę!
Wiecie, jak zachowuje się woda przy ujemnych temperaturach? Podobnie będzie działał krem nałożony bezpośrednio przed wyjściem. Na liście najczęściej popełnianych błędów nawilżanie skóry „w ostatniej chwili” nieodmiennie zajmuje czołowe lokaty. Pamiętajcie, by nakładać krem na tyle wcześniej, by zdążył całkowicie się wchłonąć.

3. Nie zapomnijcie o filtrze
Chociaż nie możemy cieszyć się piękną pogodą i upałami, nie oznacza to, że nie wystawiamy skóry na działanie promieni UV… I pora roku nie ma tu nic do rzeczy. Kremów z filtrem UV należy używać przez cały rok – ze względu na zdrowie i uniknięcie przebarwień. W zimie trzeba pamiętać o tym szczególnie podczas pobytu w górach.

4. „Ogrzewanie się” nie wpływa dobrze na skórę
Przemarznięci, zaraz po powrocie do domu lub wejściu do biura podkręcacie grzejniki? Uwaga! Ma to bardzo zły wpływ na kondycję Waszej skóry. Silne ogrzewanie pomieszczeń, jak również wahania temperatur powodują nadmierne przesuszanie cery.

5. Kosmetyki zawierające alkohol
Zimowa aura sprzyja powstawaniu podrażnień. Dlatego też tym bardziej w codziennej pielęgnacji należy wykorzystywać łagodne preparaty, które nie zawierają alkoholu , tak aby dodatkowo nie przesuszać cery. Na przykład, zamiast toniku do demakijażu, wybierzcie płyn micelarny.

6.Gruboziarniste peelingi…
Uwielbiacie efekt gładkiej, pozbawionej suchych, odstających skórek buzi po peelingu? Podczas zimy uważajcie jednak na takie drogeryjne kosmetyki! Gruboziarniste, silne peelingi do użytku domowego nadmiernie złuszczają naskórek i osłabiają naturalną barierę ochronną skóry.

7.… i gorące kąpiele
Rozgrzewające, odprężające kąpiele po długim dniu pomagają zrelaksować się… Ale mają też zgubny wpływ na Waszą skórę. Długie i gorące, powodują uszkodzenie naturalnego płaszcza lipidowego, czyli najlepszej bariery ochronnej skóry, co skutkuje jej przesuszeniem i podrażnieniem.

8.Odpowiednia pielęgnacja ust
Wargi również wymagają odpowiedniej pielęgnacji – zwłaszcza, że to bardzo wrażliwa partia, która łatwo ulega podrażnieniu. Zimą nasze usta są najbardziej narażone na wpływ niskich temperatur ze względu na brak gruczołów łojowych. Na czym polega optymalna pielęgnacja? Jak radzą eksperci, należy pamiętać o delikatnym złuszczaniu warg i ich odpowiednim natłuszczaniu, dzięki czemu nie będą one suche i spierzchnięte.

Zimowe remedium

Jak możemy wspomóc naszą skórę podczas trudnych zimowych miesięcy? Wśród gamy dostępnych zabiegów medycyny estetycznej jako „koło ratunkowe” na ten okres Klaudia Kamińska, kosmetolog w RevitaLife, wskazuje mezoterapię. Krótka, nieinwazyjna procedura pozwala uzyskać szybkie i długotrwałe rezultaty, a wybór odpowiedniego preparatu „uderzyć” precyzyjnie tam, gdzie najbardziej potrzebuje tego nasza skóra. Mezoterapia to nie tylko doskonały zabieg na twarz, pozwalający skutecznie walczyć z odwodnieniem i przesuszeniem, ale również na dłonie. Dzięki mezoterapii pozbędziecie się suchej, spierzchniętej i popękanej skóry, a ręce staną się pięknie nawilżone i odżywione. Więcej o tej metodzie znajdziecie tu .

Zamknij Menu